4 Nisan 2009

Yeni Başkanların İlk İcraatları Devam Ediyor: En İğrenci Yine CHP'den...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını faşist Kemalist Mustafa Akaydın kazandığı andan itibaren Antalya’yı neler beklediğini az çok tahmin ediyordum. Yeni başkanın ilk icraatı, hem kendine hem de CHP’ye yakışır bir icraattı. Kısaca özetlemek istiyorum:

Bugün yapılan devir-terslim töreni için seçimi kaybeden eski başkan, Ak Partili Menderes Türel (gerçek bir beyefendi), Mustafa Akaydın’ı çiçeklerle karşılar. Devir-teslim töreni için Mustafa Akaydın ve CHP il yönetimi, kendileri gibi faşizan bir organizasyon şirketi olan DSL Elektronik ile anlaşırlar. Devir-teslim töreninden sonra Menderes Türel belediyeden ayrılırken işgüzar organizasyon firması, kendinden beklenen bir yavşama ve yalakalıkla Türk Halk Müziği’nin en ideolojik ve en itici parçalarından biri olan “Yuh Yuh” parçasını büyük bir pişkinlikle çalar. Parça çalarken CHP’nin il kodamanları da Menderes Türel’i tartaklamaya kalkışırlar. Kısacası Menderes Türel, belediyeden, işgalci bir ülkenin müstemleke valisi gibi uğurlanır; CHP’liler tatmin olur... Bugünkü devir-teslim töreni hikâyesi böyle biter. Bu da Mustafa Akaydın’ın ilk icraatıdır. Gelecek beş yıl için Antalya’yı süper(!) yatırımlar bekliyor… Kin ve nefret tohumlarıyla Antalya’yı yeşertmek gibi…

Akdeniz Üniversitesi rektörü olduğu dönemde, kendi üniversitesini savaş alanına çeviren ve öğrencileri birbirine kırdırmaya çalışan Mustafa Akaydın’ın nasıl bir başkanlık dönemi yaşatacağı ilk günden belli oldu. Akdeniz Üniversitesi kampusunda silah çekip ateş edecek kadar ileri giden Ömer Ulusoy’u da danışmanı yaparsa tam süper olur.

Çok iyi oldu. CHP’ye yakıştı. Ve bir kere daha ortaya çıktı ki, “zerdüz palan ursan eşşşek yine eşşşektir.”

Süleyman S. Aras
Bu yazıyı paylaş: