31 Ocak 2009

Mim / Vali Filmi

Şehr-i Kasya’nın edebiyat ve şiir ustası yazarı Burak Demirtaş, benim de önemli olduğunu düşündüğüm bir konuda bana da mim postalamış. Mim, bizden, sıra dışı valimiz rahmetli Recep Yazıcıoğlu’nun hayatından bir kesiti anlatan “Vali” filmini izlememizi, eğer izlemişsek bir iki cümle ile filmden bahsetmemizi ve blog takipçilerimize filmi izlemelerini önermemizi istiyor.

Öncelikle itiraf etmem gerekir ki, Vali, izlemeyi en çok istediğim filmlerden birisi olmasına rağmen henüz izlemedim. Bunun çeşitli sebeplerinden en önemlisi epeyi bir zamandır evde DVD film izleme gibi bir bağımlılığımızın devam ediyor olmasıdır.

Filmle ilgili tepkilerin genelde olumlu olduğunu biliyorum. Filmin önemli mesajlar içerdiğini ve mutlaka izlenmesi gerektiğini de biliyorum. Zaten bir arkadaş grubuyla en kısa zamanda filme gitmek üzere sözleşmiş bulunuyoruz.

Bu yazıyı filme gitmeden kaleme almamın sebebi, Burak Kardeşimizin isteğini daha fazla ertelemek istemememdir. Evet, arkadaşlar… Vali filmi izlemeye değer filmlerden biri… Gereken ilgiyi hak eden bir film olmasının yanında, yakın geçmişimizin birkaç yılına tuttuğu projektör açısından da oldukça önemli diye düşünüyorum.


Süleyman S. Aras
Bu yazıyı paylaş: