25 Aralık 2011

Türkiye’ye Vize Uygulamayan Ülkeler

Türkiye'nin son zamanlarda yürüttüğü başarılı diplomatik atak ve komşularla sıfır problem politikasından sonra birçok ülke, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uyguladığı vize uygulamasını kaldırdı. Görüşmeler ve anlaşmalar çerçevesinde, vize uygulamasına, karşılıklı olarak son verilen ülke sayısı giderek artacak gibi görünüyor.

İşte Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler (liste alfabetik olarak hazırlandı. Vize uygulamasına son verilen başka ülkeler oldukça bu listeye eklenecektir):

Antigua-Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Ekvador, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritus, Nikaragua, Pakistan, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, Rusya, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tanzanya, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ukrayna, Ürdün, Venezuela, Vatikan, Katar, Kamerun, Yemen

Süleyman Aras
Bu yazıyı paylaş: