14 Mayıs 2011

Altın Çileğin Laneti

"Altın Çiçeğin Laneti" adında bir film vardı. Çağrışımın herhangi bir yerinden tutmak zor belki; ama şimdilerde piyasada Altın Çilek laneti var. Ve bu ciddi ciddi moda!


 


Umut tacirleri, bu moda ile hayat söndürmeye devam ediyor. Henüz sadece ölüme çare bulamayan; ölüm dışında her türlü hastalık ve bağımlılığa çare bulan umut tacirleri, uyduruk ürünlerle insanları kandırmaktan ve bazılarının da hayatını karartmaktan vazgeçmiyor.


 


Son olarak Bartın’dan gelen bir habere göre, Altın Çilek adlı uyduruk zayıflama haplarından kullanan Fatma Sinaplı adında 50 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti.


 


İnsanlarımız nedense böyle mucizevî, sihirli, sınırsız vaatleri olan ürünlerin peşinde koşmaktan kendini alamıyor. En ciddi hastalıklarda bile bir doktorun “ameliyat” demesiyle yetinmeyip ikna olmayan ve on doktor gezen hastalarımız, uyanık simsarların mucizevî kremlerine, haplarına, tozlarına, marmelatlarına ve şuruplarına balıklama atlıyor.


 


Gelin vazgeçin… Üç kuruşluk otları birbirine karıştırarak size yüz katı fiyatlarla satanlar, apartman ve plaza dikerken siz kendi ellerinizle, zar-zor kazandığınız paralarınızla kendi mezar taşınızı dikmeyin.


 


Altın Çileğin ve bilumum uyduruk ilaçların(!) ve onları üretip satan şarlatanların peşinden koşmayın. Zayıflama, sigara bırakma, çocuk sahibi olma vb. konularda mutlaka doktor ve klinik kontrolünde olun.


 


Süleyman S. Aras

Bu yazıyı paylaş: