4 Ocak 2009

Şuur ve Küfür

Kaç gündür, Gazze’de yaşanan korkunç olaylarla ilgili ne yapabileceğimi, bu meseleyle ilgili ne yazabileceğimi düşünüp duruyorum. Sıradan bir birey olarak elimden hiçbir şey gelmiyor. Dua mı? Yardım göndermek mi? Siyonist Yahudi sermayesini boykot mu? Bunları elimden geldiğince elbette yapıyorum. Ve fakat yetmiyor. Çaresizlikten ağzıma hakaretler, küfürler, isyanlar, lanetler doluyor. O kadar…

O küfürleri, hakaretleri, lanetleri burada yazamıyorum. İşte şuur ve küfür ikilemi burada elimi kolumu bağlıyor. Ancak benim birey olarak şuurum veya diğer Müslümanların bir kısmının şuuru nedense bir araya gelemiyor. İşin en acı ve dayanılmaz yanı ise bireylerin şuuru, Müslümanların devletlerine, devlet yönetimlerine, devlet irade ve kararlarına yansımıyor. Müslüman devletlerde gözlenen küfürden başka bir şey değil. “Zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır.” sözlerinde anlamını bulan büyük bir tehdidin muhatabı olan Müslüman devletlerin yöneticileri dilsiz şeytan sıfatından başka bir sıfatı hak edemiyorlar diye düşünüyorum. Bu onların küfrü değildir de nedir? Türkiye’den ve İran’dan yükselen resmi tepkiler nedense diğer Müslüman ülkelerde, özellikle Araplarda derin bir sessizlik halini alıyor. Tuhaf bir şekilde Yahudi’nin bin bir oyunu ile İsrail’e gebe kalmanın sonucu olarak batı ülkeleri ise neredeyse bu katliamı onaylıyor, destekliyor, alkışlıyor, daha da ileri giderek sadistçe bir tatmin bile yaşıyor.

Siyonist Yahudi İsrail’in zulmü karşısında dünyanın derin suskunluğu, alçakça bir işbirliğinden başka bir şeye işaret değil! Dünyanın neredeyse tamamının, İsrail’in satın aldığı orospuları olarak ortada sırıtması ve bu alçaklığı gönüllü olarak kabullenişleri beni delirtiyor.

Kuduz köpekler ve kudurmuş domuzlar gibi saldırıyor pislikler. Kadın-erkek, çocuk-yaşlı, sivil-silahlı demeden öldürüyorlar. Cami, okul, hastane, ambulans demeden vuruyorlar. Kimyasal silah, misket bombaları kullanıyorlar. Sığınakları yıkıyorlar. Sivillere yardım ulaşmasını engelliyorlar. Bunu yapan pislik Yahudiler her ne hikmetse “Pis Yahudi” sıfatından da kurtulmak istiyorlar. Bu sıfat ne yazık ki, sizi anlatmaya yetmiyor bile.

Şuur ve küfür… ve zulüm! Müslümanların tamamı belli bir şuur düzeyine ulaşana kadar Yahudi zulmünün devam edeceği bariz olarak belli… Ancak bu durum çok fazla süremez. İki kere rezilce cezalandırılacakları ve bunun ilkinin gerçekleştiği Kur’an-ı Kerim’de açıkça belirtilen Yahudilerin ikinci ve en büyük cezaya çarptırılacakları zaman inşallah çok yakındır.

Evet, onları Nuh’un soyundan gelen bir kavim tarihin şahit olacağı en büyük ve önlenemez cezasıyla cezalandıracak. Tarih tekerrürden ibarettir.

Bugün ağzıma küfürler doluyor. Söyleyemiyor ve yazamıyorum. Yarın inşallah, Nuh’un torunlarından biri olarak, şarjörüme mermi doldururum. Mermim bitince sapanımla taş atarım. O günler gelene kadar dua etmeye devam…

Süleyman S. Aras
Bu yazıyı paylaş: