1 Aralık 2008

T.C. İnkılâp Tarihi Yeniden Yazılmalı

Türkiye Cumhuriyeti kurulalıdan beri inkılâpların ardı arkası kesilmedi. Topluma cop zoruyla da olsa bir türlü benimsetilemeyen inkılâplar…Her nasıl oluyorsa, iktidarda da olsa muhalefette de olsa darbeyle işbaşına gelen kuklaların perde arkasından idare edilişi sürecinde de olsa inkılâpları hep CHP yapıyor. CHP inkılâpları yapmaya veya yapmaya çalışmaya devam ediyor. Ancak bir dönemden sonra yapılan inkılâplar T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük dersi kitabında yer almıyor.Hem bunların eklenmesi hem de son olarak 16 Kasım 2008’de gerçekleşen en büyük inkılâpların ders kitaplarına eklenmesi Ak Parti iktidarının boynunun borcudur. Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin Çelik, lütfen T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ders kitaplarını yenilettirin… Yenilettirin ve şu başlığın da -benim kıyağım olarak- kitapta yer almasını sağlayın:16 Kasım 2008 Tarihinde (Yine CHP Marifetiyle) Gerçekleştirilen Büyük İnkılâplar:


 
-Türkiye’de çarşaflı kadınların varlığı resmen kabul edildi.
-Çarşaflı kadınların CHP bayrağı asılı bir salona girmesine izin verildi.
-Salona giren CHP başkanına başörtülü iki kız tarafından çiçek takdim edilmesine izin verildi.
-Çarşaflı kadınlara CHP’ye üye olma ve oy verme hakkı tanındı.
-CHP, saldırganlık, yok sayma ve adam yerine koymama siyasetiyle eğip büğemediği insanları içine alarak asimile etme taktiğini devreye soktu.
-CHP’nin çarşaflıları ve başörtülüleri ile AK Parti’nin çarşaflıları ve başörtülüleri ayrımı yapılarak laikliğe kuvvetli vurgu yapıldı.
-İlk defa çarşaf ve siyaset bir arada olmasına rağmen, din istismarı veya laikliğin elden gitmesi gibi tehlikelerle karşılaşılmadı.
-Çarşaflıların ve başörtülülerin bu kadarıyla yetineceği, üniversiteler ve kamu kuruluşlarındaki mevcut yasakçı durumun devam edeceği ve CHP’nin, laikliğin yıkılmaz kalesi olduğu bir kez daha vurgulanarak halktan yine anlayış istendi. … ve alındı.Süleyman S. Aras
Bu yazıyı paylaş: