7 Aralık 2011

Twitter’dan Seçmeler Vol.1

Ham madde (fikir-düşünce) gelmediğinden, dişe dokunur konu bulamamaktan, kendini tekrar etme korkusundan, iş yoğunluğundan (bahane arama belki de tembellikten) kaynaklanıyor olacak ki, bugün kendi Twitter paylaşımlarımdan bir kısmını blog yazısı olarak paylaşmak istedim.

 

Öyle demeyin(!), bazı twitlerim özdeyiş niteliğindedir; bazıları ise aslında blogda paylaşılmayı hak ettiği halde kısa oldukları için sadece Twitter’da paylaşılan yazılarımdır.

 

Sıralama eskiden yeniye doğru yapıldı, 10 adet seçme twit paylaşıldı:

 

[27 Ekim 2009] 'Toprağa bağlı tarım', 'topraksız tarım' derken şimdi de 'Facebook'ta sanal tarım'. Millet, hormonlu gıdaları yerken kafayı da katık yapmış.

 

[29 Ekim 2009] "İsimsiz kahraman olmak" ile ismi olan bir "figüran olmak" arasındaki kararsızlık...

 

[23 Aralık 2009] "21 Aralık, herkes için değil, en erken yatıp en geç kalkan için en uzun gecedir." Literatüre bir özdeyiş kazandırmak ne kadar güzel!

 

[06 Ocak 2010] Cübbeli Ahmet'in tekerlemesine yeni halka: 'Hıristiyanlar cennete gidecek diyen cennete gidemeyecek' diyen de cennete gidemeyecek olabilir!

 

[06 Ocak 2011] "Yumurta atmak demokratik haktır" diyenin tam o an alnının çatına "çaat!" diye yumurtayı çaksak kendi kadranını kırarak nasıl kıvırtır acaba?

 

[25 Nisan 2011] Bütün zamanların en zavallı eylemi: 'İETT otobüsünde toplu öpüşme.' Maksat, öpüşen zavallıları uyaran şoförü/İETT'yi protesto(!) etmekmiş...

 

[01 Mayıs 2011] Murat Belge, Abant Platformu'nda ne güzel tarif etmiş dün: Türkiye'de kuvvetler ayrılığı: Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri!

 

[13 Haziran 2011] İktidar olamayınca CHP rahaaat bir nefes aldı! CHP varsa muhalefet için, yan gelip yatmak için var...

 

[13 Haziran 2011] Her seçimde farklı partiyi, 12 Haziranda MHP'yi destekleyen İskenderpaşa cemaati, 2015'te CHP'yi, 2019'da ise BDP'yi destekleme kararı aldı!

 

[04 Ekim 2011] Köprüden önceki son çıkışı kaçırdıktan sonra köprüden sonraki ilk çıkış bir işe yaramaz!

 

Süleyman S. Aras

Bu yazıyı paylaş: