23 Şubat 2005

Hakkımda

1974 yılında Erzurum’un İspir ilçesine bağlı (şimdi Pazaryolu ilçesine bağlı) Cevizlidere Köyü’nde doğdum. Bir yıl devletten gizlenerek yaşadıktan sonra 1975 yılında nüfusa kaydedildim. Bu yüzdendir ki, doğum gününü tam bilmeyen ve dolayısıyla kimliğindeki tarihe göre doğum günü kutlayanlar arasında yer almaktayım.

İlkokulu köyümde bitirdikten sonra birkaç yıllık bir Kur’an Kursu hayatını müteakip lise eğitimini İspir’de, üniversiteyi ise Çanakkale’de bitirdim.

Halen Türkiye’nin önde gelen şirketler grubundan birinin bünyesinde yer alan bir müzik-yapım ve organizasyon firmasında Üretim, Pazarlama ve Organizasyon Sorumlusu olarak çalışmaktayım.

İş dışındaki zamanlarımı genellikle bloglarıma (Bu Köyün Yabancısı Blog -artık "Eski Kafa!" adını aldı-, Sihirli Dizeler, Orada Bir Köy Var Uzakta: Cevizlidere…) ve şiirlerime ayırıyorum.

Dünyada olan-biteni, insan unsurunun ve post-modernitenin geldiği noktayı anlamakta güçlük çeken ve kendisini yabancı olarak gören biri olarak yazı üslubumun sert olduğu söylenebilir. Şiirlerim bunun tam tersidir.

Yazılarım arasında seyahat ederken bazı ifadelerden rahatsızlık duyabilirsiniz. Kimi yazılarımdan dolayı kendinizi rencide edilmiş olarak bile hissedebilirsiniz. Bunu, topyekûn olarak hayatı farklı olarak algılamamıza dayandırabilir, böylece işi tatlıya bağlayabiliriz. Yoksa kimseye karşı bir düşmanlığımız ve önyargımız yoktur.

Bundan gerisi lâf-ı güzaftır. Okuyun efendim; okumakla kalmayıp İletişim bölümünden de irtibata geçin. İletişim kurdukça anlarız birbirimizi...

Saygılar sunar, yine beklerim.


Süleyman Aras
Bu yazıyı paylaş: